به نام خدا

آموزش کار با سامانه خویشان

 

شبکه اجتماعی " خویشان" جهت تعریف شجره نامه خانوادگی و ایجاد شبکه های اجتماعی خانواده طراحی شده است و با استفاده از واسط گرافیکی مناسب ارتباط خاندان های مختلف را تعریف می کند. همچنين اين امکان براي کاربران بوجود مي آيد که ارتباط با ساير فاميلهاي سببي و نسبی نيز در آن تعريف گردد. با ورود به اين سامانه شما قبول مي کنيد که مطالبي را که در آن منتشر مي نماييد مقاير با قوانين جاريه کشور نباشد.

ورود به سامانه:

پس از وارد کردن آدرس الکترونیکی این شبکه(khishan.ir) ، صفحه ای برای شما باز می شود که امکان ورود به سامانه در آن فراهم است.

در این صفحه، بر روی عبارت "درخواست عضویت" کلیک کنید. در پنجره ای که باز می شود، اطلاعات خواسته شده را پر کنید.

تذکر: لازم است در قسمت "تلفن همراه" شماره همراه صحیح و در دسترس وارد شود، زیرا نام کاربری و کلمه عبور برای استفاده از این سامانه، به همین شماره ارسال می شود. همچنین هر گونه تغییر در اطلاعات شخصی افراد ، به شماره همراه آنان، اطلاع رسانی می شود.

 

 

قدم اول:

برای شروع هرگونه فعالیتی در سامانه خویشان باید، ابتدا یک خاندان تعریف کنید. برای این کار ابتدا روی عبارت "نام خاندان" کلیک کنید تا پنجره مقابل برای شما باز شود

 

در این پنجره ابتدا، در خاندان های از پیش وارد شده ، جستجو کنید ؛ اگر خاندان شما در لیست خاندان های پیشین، جستجو شد، شما می توانید، به عنوان عضوی از آن خاندان، در سامانه ، اطلاعات خود یا خانواده خود را وارد کنید.

 

اما اگر خاندان شما در خاندان های پیشین، جستجو نشد، خاندان خود را وارد کنید.

با کلیک بر روی عبارت "افزودن خاندان" ، امکان وارد کردن اطلاعات کلی یک خاندان به عنوان سرسلسله ی فامیل های وابسته را دارید.

 

قدم دوم:

پس از ایجاد یک خاندان، نام این خاندان برایتان در کادر مربوط به آن نمایش داده می شود و شما می توانید، درختواره ی افراد این خاندان را وارد کنید

برای این کار ابتدا باید، اطلاعات خودتان را وارد کنید.  با این کار شما ، مسئول ورود اطلاعات همه افراد این خاندان می شوید. در وارد کردن مشخصات شخصی هر کاربر، "نام"، "نام خانوادگی" و "شماره موبایل" اجباری است و پیغامهای مرتبط با هر کدام از فعالیت ها و تغییراتی که بر روی افراد یا خاندان مربوطه ایجاد می کنید به این شماره موبایل ، به صورت پیامک، اطلاع رسانی می شود. در این صفحه می توانید عکس مربوط به هر کاربر را بارگذاری کنید و با کلیک بر روی آن، و انجام عملیات برش ، آن را به اندازه دلخواه درآورید. اگر عکسی برای کاربر در نظر نگیرید، برنامه بر اساس جنسیتی که برای آن انتخاب می کنید، آیکونی انتخاب می کند.

پس از ورود اطلاعات شخصی و ذخیره آن ، سامانه، درختواره مربوط به خاندان شما را می سازد و جایگاه شما را در درختواره نشان می دهد.

قدم سوم:

اکنون با کلیک بر روی عکس کاربر ایجاد شده می توانید سایر نسبت های مربوط به این فرد(پدر، همسر و فرزندان) و در نهایت ساختار درختواره را شکل دهید.

 

 

چند نکته

اول : warning,alert,exclamation,wrong,error اعلام خطا؛  با زدن این کلید، می توانید سئوال یا مشکلات خود را به پشتیبانی سامانه ارسال کنید تا در اسرع وقت نسبت به حل آن و اطلاع رسانی به شما اقدام شود

دوم:  sms iconارسال پیامک رایگان؛  پس از کلیک بر روی عکس هر کاربر صفحه ای باز می شود که امکانات مربوط به آن کاربر وجود دارد. یکی از این امکانات، ارسال تنها یک پیامک رایگان در هر روز است.

سوم: وقتی شما وارد برنامه شده اید تنها درختواره خاندان شما نشان داده می شود و برای دیدن جزئیات خاندان افراد دیگر باید روی نام و نام خانوادگی آنها که در زیر عکس آنها نوشته شده ، کلیک کنید

چهارم: چون خاندان همسر یا مادر، با خاندان فرزندان و یا شوهر وی متفاوت است، برای اضافه کردن همسر، باید ابتدا خاندان مربوط به ایشان را ایجاد کرد و برای دیدن درختواره و جایگاه آنان باید روی نام و نام خانوادگی آنان که در زیز عکس آنان قرار دارد کلیک کرد

پنجم: اگر خاندانی از پیش تعریف شده و شما به عنوان عضوی از این خاندان، در سامانه ثبت نام کرده اید و خواستار ورود اطلاعات مربوط به خود هستید، تنها می توانید اطلاعات مربوط به خود و زیر مجموعه خود(فرزند و همسر) را وارد کنید و اطلاعات اعضایی که در درختواره ی شما، در سطح بالاتری از شما قرار دارند را نمی توانید وارد یا اصلاح کنید.

 

کلیه حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق محفوظ می باشد.

Payam Mashregh CompanyŠ Copyright 2013